Reklama

bušení srdce

radek (Po, 9. 3. 2009 - 21:03)

zdravim.je mi 19..posledni rok si vsimam divneho chovani srdce jesi to tak muzu napsat..jde o to ze mi srdce zacne nak nepravidelne busit, tak jako dyby v nem zacne škubat a bouchne jakoby "naprázdno",jakoby nim proslo min krve nez by melo..bouchlo takhle jednou maximalne dvakrat..delavalo to vzdy z niceho nic ale zadny dalsi problemy sem nemel tak sem tomu nevenoval pozornost..ale za poslednich nekolik dni se to hodne zhorsilo..zaclo to tak ze sem se v patek vecer vratil ze zabavy,na zabave sem mel asi dve cigaretky a trochu alkoholu(ani jedno nepozivam pravidelne ale mel bych byt zvyknuty ponevac kdyz nekam vecer jdu tak se napiju a zapalim si)..no tak sem prisel domu a lehnul si a srdce mi zacalo divne tlouct(viz nahore:))) asi tak minutu..nic prijemnyho to nebylo..udelalo se mi trochu blbe a pak sem usnul..dalsi den sem si toho nevsimal ale kdyz sem si vecer zase lehnul tak to zase zacalo a trvalo asi tak pet minut,to uz se mi udelalo teda dost blbe..dalsi den jak sem se probudil tak me dopoledne jemne pichalo v oblasti hrudniku..a celej den mi nebylo moc dobre..vecer sem sel zase spat a zase to zacalo,trvalo to tentokrat nejdyl a udelalo se mi tak blbe ze sem zvracel..ale nakonec zase prestalo a tak sem usnul..a dnes??:-D..dneska citim jedno,dve skubnuti pri zmene polohy tela(napr.dyz se pro neco zohybnu) ale ne pri kazde..neska sem to pocitil tak ctyrikrat..a jinak me v prubehu dne jemne picha v hrudniku ale ne ustavicne ale vic nez predtim..zase mi ale neni blbe..cekam co bude az pudu spat

taaak to sem se ale pekne rozepsal coo??:))jinak protoze sportuji tak sem objednan za mesic na sportovni zatezovy test..tak prave rozjimam jestli zajit k doktorce uz ted nebo pockat na tu zatezovku..co vy na to??dik za radu a odpoved..'

! (So, 24. 1. 2009 - 16:01)

Jdi na Panickou poruchu-PP9

Pavel (So, 24. 1. 2009 - 15:01)

Ahoj lidičky,problém buzení v noci díky velkému bušení srdce mám vždy, když si dám byť i jen malé množství alkoholu. Spím vždy tak 2,5 až 3 hodiny a pak mě probudí nutkání na záchod. Jakmile se pohnu a vstanu, rozbuší se ohromně srdce a zrychlí se tepy někdy i na 150. Pak mám chvíli tlak 150/120, který během chvilky sleze a takto se to opakuje třeba třikrát během půlhodiny. Špatně se přitom dýchá a mám pocit, jako by to byla moje poslední chvilka. Jsem tzv. zralý na záchranku. Prodělal jsem již velikou řadu vyšetření ( poslední i zátěžové testy na srdce ) a vše je prý v pořádku. Doktor už si myslí, že jsem hypochondr. Nasadil mi Betaloc, který prý neublíží a tak ho beru. Avšak, tyto stavy mám i přes jeho braní. Doktoři tvrdí, že je to od páteře, ale jak je s tím spojena konzumace alkoholu (pozor, nejsem alkoholik, mluvím o pátečních sešlostech s rodinami kamarádů u skleničky vína či požití pár piv). Nevím, co si o tom mám myslet. Už mě napadají i ty nejhorší myšlenky. Co to může být? Je to jako by se tělo začalo po 2,5 hodinách spánku vypořádávat s něčím, ale s čím?
Poradíte? Díky moc a mějte se pěkně. Pavel'

Linda (Po, 19. 1. 2009 - 16:01)

Ahoj všichni, chtěla bych se Vás zeptat, jestli někdo taky míváte problémy, když třeba děláte nějakou činnost (např. vaření, mytí nádobí atd.) tak jestli se vám u toho třesou ruce i nohy a hlavně jestli u toho nemáte vysoký tep tak kolem 140??? Mě se tohle stává pořád, ať dělám, co dělám, vždycky je mi i na omdlení... máte tohle taky někdo?? díky L.'

Klára (Po, 5. 1. 2009 - 21:01)

Ahoj Horny,
můžeš být klidný, to, co popisuješ zažívám denodenně. Je to strašlivě nepříjemné, ale nic nebezpečného to není. Já jsem si prošla hodně doktorů, protože jsem měla problémy s tepem, pořád jsem ho měla rychlý i kolem 150, taky jsem dostávala holtera, ekg, echo, všechno bylo v pořádku. Je to naprosto normální, může to být zapříčiněno stresem. Takže neboj :)'

Horny (Po, 5. 1. 2009 - 19:01)

Zdarec. Prosim Vas, stava se mi, ze kdyz se zklonim tak mi jednou silne bouchne srdce ze to citim po cele hrudi az do krku, take se mi to stava, kdyz se pomalu zhluboka nadechnu. Mam trosicku chytle prudusky , tak trosku pokaslavam. (ale ne moc) , pote citim takovy maly chveni, ale kdyz zkousim tep tak je pravidelny.
Kdyz se mi to vzdycky prihodi z niceho nic, jsem z toho vystraseny.

Pred pulrokem, kdyz jsem byl na luzu v nemocnici kvuli velkym bolestem hlavy, mi delali projistotu i EKG a pak jsem sel na kardiologii na vysetreni + holter) a vse bylo v poradku, tak si rikam jestli byse nejak razantne nemohlo srdce zhorsit za ten pulrok.

Jitka (Po, 17. 12. 2012 - 13:12)

Pro markétu a Mirka,
mrkněte na extrasystoly,tam možná najdete odpověď.Jsme tam všichni s podobnými problémy,snad vás to trochu uklidní

Mirek v (Po, 17. 12. 2012 - 10:12)

ahoj vsechny zdravim.
Ja mam od leta taky podobne problemy napriklad kdyz rezu s motorovkou a ohnu se srdce bouchne jakoby 2x kdyz se hodne nadechnu tak to poskoci. Urcite znate pokud se nekdo koupete ve vane urcite znate ten tlak na srdci a jak se vic nadechnu zase busi uplne jinak preskakuje atd. Nebo sem v klidu hraju neco a zase preskakuje nebo hodne neprijemne bouchne. Tak se chci zeptat ci se mam bat nebo ne :-)

Markéta A. (St, 7. 11. 2012 - 20:11)

Ahoj,

v posledních dnech se mi občas hůř dýchá a srdce mi bije nepravidelně (ale to už celkem dlouho), někdy skoro nic nedělám, např. jen kousek popojdu a bije hrozně rychle. Několik let už se mi stává, že mi srdce občas bije jakoby naprázdno, jakoby se jen tak nafouklo a je to hrozně nepříjemné. Někdy se to stane zničehonic, ale spíše když třeba cvičím, nebo posledne když jsem utíkala na autobus. Pak jsem v něm seděla a tak divně naprázdno bilo asi 10x za sebou, tohle se mi ještě nestalo. Neví někdo, co by to mohlo být, nebo nestalo se někomu to samé? Díky

Dalibor (So, 27. 10. 2012 - 10:10)

Dobry den ja mam skoro to...Ahoj Mirku,tvé potíže může způsobovat skříplí nerv srdce,který se nachází v páteři někde mezi lopatkami.Pokud tě tam někdy píchá,tak je to ono a jde to velmi jednoduše řešit.

Mirek (Pá, 26. 10. 2012 - 22:10)

Dobry den ja mam skoro to samy kolikrat se me hodne zatocí hlava a sem z toho docela i ve stresu protoze to se mnou malem jednou paldo od te doby si to moc beru. A dnes me zase srdce hodne bouchlo nevite cim to muze byt ? dekuji byl sem na ekg echo holter vse v poradku

michal (Ne, 8. 1. 2012 - 16:01)

zdravim všechny co maj stejný problem me buseni srdce trapi už rok vecna unava a pocity spatneho dýchani
je mi 25let a bohužel ssem to trochu prehanel s drogama ( pervitin, marihuana, lsd) ale diky buseni srdce jsem se na to uplne vykaslal
moje prvni bušeni pro me bylo nejhorši a stalo se mi ve vrsovicich po požiti vetsiho množstvi marihuany a nemohl jsem se nadechnout a dokonce jsem se mlatil do hrudniku za ucelem si zachranit život a pak jsem se dokonce rozloucil s kamarady protože jsem myslel že je to infarkt protoze jsem chronicky warfarizovan a u každeho doktora me stim strasi že to muže prijit kdykoliv
te mam akorad bolesti na hrudi od rozhazených žeber citim bušeni srdce na ktere jsem si tak zvyknul že bez toho neusnu ale jsem furt unavený a nekdy jse mi spatne dýcha ale doktori nic neobjevili takže se stim snažim vyrovnat nikdy je to dobre a nikdy jsem uplne mimo ale hlavne jsem se naucil co nejmene takove veci vnimat protože se to pak jeste vic zhorsuje a pisu si o tom denik kde to ze sebe hodim na papir a taky antidepresiva jsou super ale nepouživam ty cchemicke ale prirodni nejsou tak silne a mužu komunikovat s lidmi
A hlavne si už nectu zadne letaky o nemocich nebo neco podobneho protože pak je to jeste horsi VSEM PREJU AT JE TO CO NEJMIN TRAPI A VYHÝBEJTE SE STRESU TEN JE NEJHORSI to mi pak skace celý hrudnik a dychani taky nic moc

Danka (Pá, 14. 11. 2008 - 10:11)

Na problémy s bušením srdce pomáhá omezit kofein a naopak brát magnezium. Nejlepší je Magne B6, který kromě magnezia obsahuje i vitamin B6, což posiluje celkový uklidňující účinek.'

Robert (Čt, 13. 11. 2008 - 18:11)

Zdravím je mi 15 let a dříve jsem si srdce ani nevšímal, že mi buší. Potom jsem si ale změřil tlak (před tím jsem hrál hry na počítači) a vyšlo mi 142/80 a 120 pulsů. Začal jsem se bát, že to je hodně podruhé už jsem pocitoval bušení srdce tak jsem se začal bát a zkusil si změřit bylo tam 150/90 130 pulsů. Potom mě změřili u doktora to jsem se moc bál výsledku a vyšlo mi znovu 150/90 a 170 pulsů. Tak mě vzali do nemocnice, ve které jsem byl v klidu naměřili mi 110/60, 130/70 a nejvyšší a to na poprvé 150/90 jako. Potom mě poslali domu, že mám kolísavý tlak a říkali, že jsem psychicky labilní. Tak jsem si řekl už se nebudu hlídat ale byl problém, na srdci mě začalo píchat a jako by i tahat a to teď mám každý den. kvůli tomu se zase bojím a znovu pociťuji to bušení srdce nevíte čím může být to píchání je to opravdu nepříjemné i s tim bušením.
'

vendula (Pá, 10. 10. 2008 - 21:10)

zapomela jsem dodat ze jsem nidky nemela zadne zavadne zdravotni problemy a z vaznejsich nemoci pouze prodelanou mononuklelozu v detsvti.

vendula (Pá, 10. 10. 2008 - 21:10)

Ahoj,je mi 28 let a mam za sebou obdobi koureni cigaret cca 10 let/max10-15 cig denne/ ale i marihuany kterou jsem dva roky kourila denne bohuzel tzv podlampy kde je zrejme mnohem vic jedu ale posledni roky kourim spise prilezitostne a je to jedina droga ktera mi vyhovuje.nikdy jsem nic jineho nebrala a nepiji alkohol.ziji zdrave,cvicim teabo a s nadvahou jsem nikdy nemela problem.bohuzel jsem citliva na stres a ackoliv jsem se jiz pred rokem odstehovala ze stres.prostredi a zmenila praci kde nejsem ve stresu a spim dostatecne pribyva situaci kdy me trapi buseni srdce.drive to bylo parkrat v nekolika mesicich nyni je to i nekolikrat tydne/nutno podotknout ze jsem byla vystavena docesnemu stresu a po odstraneni problemu se to dostavuje jakoby dodatecne.bohuzel posledni stavy jsou velmi neprijemne a po rozbuseni srdce cca nekolik vterin mi spadne tlak a az po chvili se vse vrati do normalu.dnes se to stalo ale zbytek dne mam pocit jakoby se na k tomu schylovalo znovu(pocit jakoby chveni v hrudniku/ale nikdy se nedostavila bolest.zajima me zda to muze byt i priznak nejake nemoci.v rodine mame infarkt a sice z otcovi strany a to oba rodice.muze to znamenat ze mam naslapnuto k necemu podobnemu? diky za odpoved s pozdravem Vendy

Stana (So, 30. 8. 2008 - 21:08)

Ahoj, objevuje se mi něco podobného. Včera večer to ale docela vygradovalo, když jsem při usínání zjistil, že cítím málem otřesy na posteli. Srdce bilo o něco rychleji, rozhodně ale silněji. Párkrát mně to v noci vzbudilo, ráno jsem se ale cítil relativně dobře.
Myslel jsem, že to bude mít něco společného s kofeinem(měl jsem ten den docela frmol) a předchozí večer při jízdě autem jsem vypil cca 0,5l coly light během hodiny(což ale není asi moc), ale nikdy jsem nic podobného nezažil a navíc dneska cítím tlukot srdce s přestávkami po celý den - hlavně prsa, ale i konečky prstů... navíc občas cítím zvláštní fyzickou únavu v dolních končetinách(což ale může být způsobeno i táím, že jsem včera trochu běhal(cca 1-2km do kopce).
Každopádně přes víkend zatím čekám, jestli se to neuklidní samo a zkouším nějaká uklidňovací cvičení, ale právě ve chvílích, kdy "vypnu" a soustředím se jen tak se zavřenýma očima cítím to srdce docela silně. Žádné bolesti ale přitom nemám.'

Jardys (Pá, 29. 8. 2008 - 15:08)

Ahoj Petře, když jsem dnes přečet Tvůj příspěvek, tak jsem si říkal, že je to vlastně o mě! Již týden se se mnou něco děje. U lékaře jsem ještě nebyl, ale chystám se tam hned v pondělí. K bušení srdce se mi ještě přidala bolest hlavy, očí, lehounký třes v rukách a když se ráno probudím, tak se začnu potit jako kdyby jsem složil padesát metráků uhlí! Uvidím jak dopadnu, ale sám požádám o návštěvu Chocholouška:-)) jelikož mi připadá že čím víc na to myslím, tak je to horší a horší! Zatím ahojda!'

Přéma (St, 27. 8. 2008 - 20:08)

Ahoj, v poslední době mám problém s mojim srdíčkem. Zdá se mi že bubnuje trochu silnějc než normálně bouchávalo. Tep mám v pohodě 70-80 za minutu tlak taky akorát bije silnějc. Neni to nic strašnýho ale vnímám to víc než před tím, když si přiložím ruku na krk tak citím tep a nemusím ani nijak mačkat. Je to trochu i vidět když se koukám do zrccadla. Večer když jdu spát a lehnu si do postele tak už to necejtim, ani přes den to skoro nevnímám ale na tom krku to znát trochu je a hlavně se to stupnuje s fyzickou námahou, to si myslim že mi před tim nedělalo. řikal jsem si jestli to nemůže bejt z toho letního počasí (pač se to oběvilo tak pře 14 dni) nebo jestli mi nechybí nějaká látka. Na vyšetření srdce jsem byl kdysi,to už bylo před 4mi roky (vše v pořádku). No je mi 19 a je pravda že fyzickou kondici mám hodně špatnou tak jestli by to nezpravil pohyb ? nevim děkuju za každou pomoc'

Pepa (Čt, 31. 7. 2008 - 18:07)

Ahoj Petře,je dost možné,že jde o určitý typ úzkostné poruchy...za pokus by určitě stálo nasadit nějaká antidepresiva typu SSRI,která se dost osvědčila...neýž zaberou (2-6 týdnů) tak je dobrý například Lexaurin,který pomůže okamžitě ;-)'

Reklama

Přidat komentář