Reklama

Kolonoskopie

Andrea (St, 29. 10. 2003 - 17:10)

Ahoj vsichni, mela bych absolvovat rektoskopii a pak snad i kolonoskopii. Je zde prosim nekdo, kdo ma DOBROU ZKUSENOST s temito vysetrenimi a mohl by doporucit lekare, u ktereho se da toto bezbolestne absolvovat. Jsem z Prahy, tak nejlepe nekde v Praze. Dekuju vsem moc. Andrea

Andrea (St, 29. 10. 2003 - 17:10)

Ahoj vsichni, mela bych absolvovat rektoskopii a pak snad i kolonoskopii. Je zde prosim nekdo, kdo ma DOBROU ZKUSENOST s temito vysetrenimi a mohl by doporucit lekare, u ktereho se da toto bezbolestne absolvovat. Jsem z Prahy, tak nejlepe nekde v Praze. Dekuju vsem moc. Andrea

jana (Ne, 12. 10. 2003 - 16:10)

Dobrý den, když jsem četl Váš příspěvěk musela jsem říct, že máte pravdu, ale ne všem. V případě, že by šel onen pan doktor na ono vyšetření, věřte, že bude plně narkotizován...tak už to chodí...Ne na všech pracovištích je zvykem dávat tlumící prostředky ani zajištění žilní linky byste se nemusela dočkat. Mrzí mě to, ale jsou to fakta s pozdravem. sestra

Pavla (Pá, 22. 8. 2003 - 15:08)

Zdravim pani Jirino, s postupem casu se na kolonoskopii divam jinak a jsem vlastne rada, ze jsem ji podstoupila. Ikdyz od kolegyne vim, ze tam kde ji podstoupila ona, se k ni chovali velmi hezky a celych 45minut se ji venovali a nic ji nebolelo. Je porad lepsi na kolonoskopii jit a vydrzet ty krece, nez zit s vedomim, ze jsem vazne nemocna a neco zanedbavam. Je mi teprve 24let a s chovani lekaru a sester v nemocnici jsem byla v soku. Nejvic na me dolihalo jejich chovani ke starym a tezce nemocnym lidem. Ja uz tam nastesti dlouho nemusim, ale ti ostatni? Jeste ted mi beha mraz po zadech. Radeji se budu vsem nemocnicim zdaleka vyhybat. Vam osobne preji hodne sil, pevne nervy a stesti pri lecbe. Pokud mate zajem, podivejte se na http://www.tcmherbs.cz/, hlavne na knizku, ktera je zde distribuuovana. Ja jsem si ji koupila a moc mi pomaha. Mozna by zaujala i vas. Hodne stesti a zdravi. Pavla

Jirina Spurna (Čt, 21. 8. 2003 - 17:08)

Pavlo, mame asi podobne zkusenosti a fakt me tam nedostanou, pokud mi neslibi lepsi anestezii( a nedodrzi- jsem klidne schopna odejit dve minuty pred pocatkem akce)na onkologii se delaji bezne kolnoskopie pod analgetiky, a pokud ma nejaky doktor chut o tom zertovat, mel by si uvedomit, ze ho to muze po padesatce nebo, jako u mne, i mnohem driv, cekat taky. Doktori jsou jako pacienti neuveritelni zbabelci, nechaji do sebe napichat vse mozne, videla jsem doktora, ktery zkolaboval kdyz mu vytahli prokrvaceny tampon z nosu. Bylo by od vetsiny z nich velice pekne, kdyby nas pokladali za lidi se stejnymi pocity, jako maji sami.Ted mam na ne docela vztek protoze mi uz zas neco zvorali, jsem dost nemocna a roky poslouchat rozporuplne nazory ruznych lekaru, poslouchat, jak vam jeden nadeji dava a druhy ji bere, tak tohle vsechno je pekny zaprah na nervy. Da se to zvladnout, ale je treba si vypestovat dost velkou psychickou odolnost a ani tehdy se neubranite okamzikum zoufalstvi, strachu a sebelitosti.

Pavla (St, 20. 8. 2003 - 07:08)

Ahoj,vcera jsem podstoupila kolonoskopii po yalu. Pred zakrokem jsem mela jist 3 dny tekutou stravu. Dali mi podepsat papir, kde byl popisovan zakrok (vcetne injekce, asistence sestry atd.)Nic takoveho se nekonalo. Sla jsem "naostro".Doktor se mi vysmal,ze injekce uz se davno nepodava.Zdravotnictvi nema penize.Po zakroku mi se smichem prozradil,ze si delal srandu,ze by mi ji klidne pichnul, ale ze je zbytecna!Me to tak nepripadalo.Foukani vzduchu do streva bylo pekne bolestivy a poslouchat u toho vtipky dvou sester na doktora a nejake reci o dovolene v Tunisku... Nikomu to nepreju!Nastesti to trvalo jen chvili a dalo se to vydrzet. Nejhorsi byli krece v brise po cely den a hlavne vecer. Druhy den uz je to a bude snad ok. Preji vsem, kteri musi vysetreni podstoupit, at maji stesti na hodne doktory a taky na oblbovak. Pavla

Zdeněk (Po, 2. 6. 2003 - 21:06)

jiřino, ono je to těžké nějak paušalizovat - já jsem těch zákroků podstoupil asi 15, zmíněné injekce asi pouze ve třech případech. Bolestivost mimo jiné závisí i na uložení střev v den vyšetření a samozřejmě i na citu a zkušenosti lékaře. Když mě to bolelo, nepomohlo ani anestetikum, a celkem dost případů bylo v pohodě i bez oblbováku. Problém je, že u nás nejsou závazné standardy a stejné ve všech zdravotnických zařízeních.

Jirina Spurna (Po, 2. 6. 2003 - 17:06)

Uz jsem to jednou psala ale protoze muj prispevek nebyl otisten nevadi napisu ho znovu, protoze mam chronicke bolesti vydrzim opravdu mnoho ale neco tak bolestiveho jsem jeste nepodstoupila, lekar mi pichl jen diazepam a hura na vec, neuveritelne to bolelo. Pro ostatni lekar ma zavest do zily flexilu a behem zakroku pridavat anestetikum a to dost silne. Nic takoveho se nedelo. A jak rikam zatracene si to rozmyslim nez tam pujdu po druhe. Bolesti bricha po vysetreni se mi zdaly zanedbatelne a ve srovnati s tim co jsem prozila pred tim nestaly za rec. Myslim si ze lekar proste usetril trochu anestetika s tim, ze to proste nejak vydrzim. Doufam, ze mu to budou delat taky tak aby to mohl posoudit.

Jirka (Čt, 15. 5. 2003 - 20:05)

No ja rozhodne souhlasim, ze ten slany roztok je na tom to nejhorsi:) Nasledne vyprazdnovani a sezeni 2h v kuse na WC take neni prijemne, ale jinak zakrok se da. Je sem ho dobrovolne podstoupil bez injekce dolsinu, protoze sem hned po tom musel ridit auto. No je pravda, ze sem si malinko vytrpel pri te klicce z konecniku do tlusteho streva. Ale pohled na vlastni apendix me fakt pobavil:) Celkove je asi nejvic neprijemne to odplynovavani po tom a z toho ty krece v brise. Ale myslim, ze se neni ceho bat!!!!

Reya (Po, 5. 5. 2003 - 20:05)

Právě dnes jsem tento zákrok podstoupila.Největší hrůzou pro mě asi nebylo samotné vyšetření,ale vypití slaných roztoků na vyprázdnění.Samotné vyšetření skutečně nebolelo,jen ten nepříjemný pocit,že mám něco v sobě.Špatně mi bylotaky po oblbováku,ale do hodiny mi bylo zase fajn.Chci jen říc lidem,kteří toto musí podstoupit,´T´se zbytečně nestresují.Dá se to přežít.

Hanka (Čt, 20. 3. 2003 - 16:03)

Byla jsem na tom jen jednou, ale vůbec mi nedávali nic pít, vyzvedla jsem si v lékárně klysma, které jsem si sama dvě hoďky před vyšetřením provedla. Vyšetření nebolelo, se zájmem jsem sledovala na obrazovce své vlastní střevo. Horší to bylo s odplynováním, trubičku mi sice dali, ale ta moc nepomohla a večer jsem si musela volat pohotovost, protože takový křeče v břiše jsem ještě nezažila.

Eva (Pá, 7. 3. 2003 - 17:03)

Jdu na to v dubnu už potřetí. Poprvé to bylo bolestivé jak hrom a musela jsem pít Fortrans - fuj. Podruhé to bylo daleko lepší a pila jsem MgSO4 - toho je o půlku méně. Napíšu Vám pak jaký to bylo potřetí už se nemůžu dočkat. Doufám, že tam bude aspon ta hodná sestřička. Tak čau.

Zdeněk (Út, 4. 3. 2003 - 20:03)

Jenom malá poznámka - mluví se tady o anestezii. Pokud nebereme v úvahu celkovou narkozu (ta se používá u dětí), tak vlastní "oblbovák" od té velké bolesti stejně moc nepomůže. Člověk se sice před tím zklidní, ale pokud to má bolet tak to stejně bolí. Zažil jsem to asi 15x, prvních 6 mě příšerně bolelo i s injekcí, potom najednou jsem téměř nevěděl, že mi něco dělají i bez injekce. A dělal mi to ten samý doktor, celých 13 roků.

Jana (Út, 4. 3. 2003 - 19:03)

Ahoj, prosím napiš mě, kde provádějí kolonoskopie takhle bezbolestně. Já jsem ji taky podstoupila a bylo to obrovské trauma, křičela jsem bolestí a sestra mi ještě mačkala břicho.Hledám zařízení nebo aspoň název léku,který by mi mohl lékař podat, aby mě to nebolelo.Mnohokrát děkuji za pomoc.

Jirka (Út, 28. 1. 2003 - 14:01)

Není se opravdu čeho bát, pokud má lékař který ti tento zákrok bude provádět pro tebe pochopení a ty ho požádáš o anestezii tak si ten zákrok nebudeš vůbec pamatovat. Byl jsem u tohoto zákroku již několikrát a Opravdu záleží nejvíce na lékaři a personálu okolo.Vem si s sebou někoho kdo tě poté odveze domů jelikož po té narkóze budeš ještě omámená. Určitě bude lepší když budeš vědět co Ti opravdu je a ne ta nejistota teď před vyšetřením. Přeji Ti brzké uzdravení. Jirka

Andrea (Po, 27. 1. 2003 - 21:01)

Jdu na to poprvé a opravdu z toho nemám dobrý pocit. Mohl by mi někdo napsat ze zkušenosti, jaké to je? Mám strach z bolesti, je to prý dosti nepříjemné. Děkuji, Andrea

Návštěvník (St, 27. 11. 2002 - 23:11)

samozřejmě, na každém pracovišti panují jiné zvyky a pokud toho člověk absolvuje více a trochu se o to zajímá, tak se nestačí divit, kde jsou nějaké standarty. No nedivme se, když vidíme co se děje s léky ap. Hodně záleží na tom, kam se člověk dostane, jak je personál ten den naladěn ap.

Návštěvník (St, 27. 11. 2002 - 21:11)

Kolonoskopii jsem prodělal na dvou rozdílných pracovištích s rozdílnými způsoby přípravy a provedení. Nejdříve se musí den před vyšetřením úplně vyčistit , vypitím různě velkého množství projímadla. Druhý den Vás buť uspí a nebo vypijete látku na znecitlivění. Při zavedení hadice přes konečník až do konečné části tl.střeva není bolestivé , ale nepříjemné. Vzhledem ke způsobu vyšetření střeva se musí používat vzduch, který toto činí nepříjemné. Takže jsem zažil normální způsob odchodu vzduchu (značně nepříjemné ) a druhý ,(velmi mně překvapilo)kdy mi byla zavedena hadička a to byla opravdu velká úleva.

Návštěvník (St, 27. 11. 2002 - 08:11)

Vzkaz pro Zdeňka: Tvůj mail není funkční, prosím můžeš mi napsat sem nebo na můj mail : slavkaz"seznam.cz, kde jsi toto vyšetření absolvoval? Moc děkuji.

Návštěvník (Čt, 21. 11. 2002 - 15:11)

Chci napsat svůj zážitek z průběhu kolonoskopie, na které jsem byl včera. Není opravdu třeba se ničeho obávat. Netrvá to dlouho a jenom to občas zabolí. Mohl jsem sledovat vnitřek tlustého střeva na barevné obrazovce a bavit se o záběrech s doktorkou. Rozhodně to nebolí víc, než když má člověk bolesti břicha, kvůli nímž na tu kolonoskopii třeba jde. Naopak pak ví, co v tom střevu je či není za anomálie a nemusí si namlouvat, že má nějaké vážné nemoce.

Reklama

Přidat komentář