Reklama

Daniken:blázen nebo geniální člověk?

Default User Image
Míra Šíra (Čt, 14. 12. 2023 - 14:12)

Podle mne to byl šílený génius. Nebo geniální šílenec. Vyberte si.

Default User Image
Míra Šíra (Pá, 15. 12. 2023 - 09:12)

Četl jsem od něj knihu Vzpomínky na budoucnost. Jediné, co si pamatuji, že jsem tomu nerozuměl a že mě to nudilo.

Kubrt-Martin (Čt, 4. 3. 2010 - 10:03)

Tvoje starosti bych chtěl...To klidně můžeš. Protože podle biblického proroctví mají přežít závěr systému věcí pouze SJ. Spravedliví lidé mají potom žít navždy v pozemském ráji. Zatím se splnilo veškeré proroctví Jehovy Boha takže by se mělo splnit i tohle. :) Vítej v realitě !

! (Čt, 4. 3. 2010 - 07:03)

Tvoje starosti bych chtěl mít.

Kubrt-Martin (Čt, 4. 3. 2010 - 02:03)

Danikena jsem sice nečetl, ale mám trochu více rozšířenou teorii. Jak se říká v každém šprochu pravdy trochu a tuto teorii jsem vytvořil díky čtení Bible a sledování seriálu Hvěždná brána takže mě berte prosím z rezervou. Takže můj názor stojí na základu toho, že vesmír vznikl velkým třeskem. Každá část vesmíru se vyvíjela jinak a taky život ve vesmíru začal jinak existovat. Je podle mé teorie jasné, že život začal existovat dřív jinde (podle toho co jsem přečetl nejspíš v souhvězdí Orionu). Mimozemšťané s vyspělou technologií naší zemi navštívili v době trilobitů (našla se fosílie trilobita rozšlápnutého botou). Podle mého jsme se skutečně vyvinuli z opic jak tvrdí Darwin. V lidském těle je totiž jakýsi pozůstatek ocasního nervu. Pak začli mimozemšťané stavět pyramidy. A teď bych mohl parafrázovat seriál Hvězdná brána. Egyptští bohové byli skutečnými mimozemšťany, bajná Atlantida byla ve skutečnosti kosmická loď. Mimochodem se tu shodně objevuje křišťálová lebka, kterou rozhodně člověk nemohl vyrobit. A teď do toho přidám trochu Bible. V Ezekielovi je popsán jakýsi druh Jehovova nebeského vozu (nejsem zatím SJ jen zájemce), který ve skutečnosti mohl představovat UFO. Rovněž některé "zázraky" se dají vysvětlit mimozemskou technologií. Například 3 hebrejci v rozpálené peci mohli být přeneseni teleportem na loď a pak vráceni zpět. Janovo Zjevení mohlo být vidění hologramu. Rozdělení moře dokáže způsobit silné působení magnetických sil. Ježíš byl mimozemšťan a dovolím si pojmenovat jeho rasu jako antickou (známá antická kultura ve starém Řecku) V dnešních dnech má přijít závěr systému věcí jak tvrdí SJ. Vzhledem k rozmachu naši technologie v posledním století jsou údajně mimozemšťané i mezi námi (podle různých kontaktérů) Jako ta Nejvyšší bytost má být uctíván Jehova Bůh, který sestoupí na zem v kosmické lodi zvané Nový Jeruzalém. TAK CO JSEM BLÁZEN NEBO GÉNIUS ? :)

ludek (St, 3. 3. 2010 - 23:03)

nebudu polemizovat o tom,jestli má nebo nemá Daniken pravdu (četl jsem jen jeho jednu knihu,tak na to ani nemám moc právo). Ale podobné otázky a tématika mě vždycky zajímaly a zajímat vždycky budou - jsme ve vesmíru sami, jak vznikl život na Zemi, co (jestli něco) existuje po smrti a podobné. Každopádně se právě nacházíme v době, kdy se začínají (a to hodně rychle) dít různé změny, "život" se celkově zrychluje, vymýšlejí a vynalézají se nové technologie (exponenciálně), dochází se na další a další "neuvěřitelné" vlastnosti lidské duše,mysli,energie - na názvu nezáleži - a další "nevysvětlitelné" jevy. Vzhledem k těmto věcem,co jsem popsal a vzhledem k tomu,že jsem ještě "mladý" čtvrt století,tak věřím (a doufám), že pokud se toho dožiju, tak se za mého života stanou ještě hodně zajímavé věci na této planetě - potažmo v tomto vesmíru - o kterých se nikomu ani nezdálo - jen doufám,že to budou dobré věci, věci které něco "odhalí", věci, které nás přiblíží k "poznání". Ikdyž je pravda, že dnešní společnost je taky hodně "prohnilá",negativní, nenávistná. A tak se bojím,abychom se o toto poznání nepřipravili svou vlastní hloupostí a nějak se nezničili ještě dřív,než k něčemu takovému dojde.

nemo (St, 3. 3. 2010 - 23:03)

Lidé často řeší, jestli...Ale položením těchto otázek ohrozil mnoho "vědců", kteří si na různých teriích postavili karieru a proto to tažení proti němu. Vzpomeňte si na větu: A přece se točí.
Tato věta ve své době ohrožovala církev svatou, a ta za to upalovala.

laura (St, 3. 3. 2010 - 20:03)

Jeho knížky prostě...libí se mi jak D přemýšlí. je mnoho otázek na které neznáme odpovědi a myslím,že ještě dlouho vědět nebudeme. Ale pohled D se mi líbí udává jiný směr pohledu.

Jindřiška. (Čt, 21. 5. 2009 - 01:05)

Jeho knížky prostě nemůžu!
Je to zmatená hrouda slov,kterou samozřejmě hrdinně přelouskám,abych nabyla přesvědčení,že již nikdy víc!Zmátl mne v mém poznání Starých Mayů!

Návštěvník (So, 14. 2. 2009 - 14:02)

Daniken je jistě odborník!!!Obdržel i bludný balvan!!!

Hujer (So, 14. 2. 2009 - 12:02)

Já si myslím,že Däniken je člověk se svým názorem,za k kterým si stojí a to je správné. Přečetl sem od něj několik knih a podle mého názoru jsou všechny jeho knihy hodny minimálně k zamyšlení,jestli to s naším původem není jinak než se zdá. Neříkám,že má ve všem 100% pravdu. Já osobně věřím v evoluci,ale ve smyslu pokroku... Každopádně akademičtí vědci by neměli být arogantní,ale naopak otevření novým poznatkům. Možná se nám budou lidé za 200,300,500 nebo 1000 let smát,že sme věřili Darwinově teorii,tak jako mi se dnes smějeme např. myšlence,že slunce obíhá kolem země. Závěrem bych ještě dodal,že na světě opravdu existuje celá řada doposud nevysvětlitelných historických nálezů. To je holý fakt a je dost možné,že nám tyto nálezy jednou v budoucnu ukáží náš "fantastický" původ.

má pravdu (Út, 21. 6. 2011 - 11:06)

http://www.stream.cz/uservideo/6493-prescas-jana-krause

suei (Út, 21. 6. 2011 - 11:06)

hm... tak o vesmírných lidech to určitě nepsal :-D

má pravdu (Út, 21. 6. 2011 - 10:06)

http://www.vesmirni-lide.cz/default_14_cz.htm

suei (Út, 21. 6. 2011 - 10:06)

Já ho považuju - Danikena - za docela důležitého průkopníka určité myšlenky - mimozemšťani se v dějinách země mohli objevovat. Sesbíral argumenty, uvedl hypotézy ... ukáže se možná někdy v budoucnosti, jestli měl nebo neměl pravdu.

Mary (Út, 21. 6. 2011 - 00:06)

Daniken je geniální...Na produkování blábolů jsou machři politici. A taky si nežijou špatně.:-)))

Petr (Po, 20. 6. 2011 - 11:06)

Daniken je geniální člověk, protože dokázal zbohatnout pouhým produkováním blábolů.

Hopi (Po, 20. 6. 2011 - 11:06)

Kubrt-Martin: A co rikas na verzi, ze Jehova či Jahve je "padlý anděl" (rozuměj: mimozemšťan - odpadlík), který se ovšem prohlásil před určitou skupinou lidí za Boha a tu skupinu si přizpůsobil k obrazu svému, z čehož plynou mnohé další souvislosti a historické patálie, přetrvávající do současnosti. Těch padlých bylo více a každý z nich se prohlašoval za Boha někde jinde v jiné oblasti na Zemi.

Návštěvník (Út, 23. 9. 2008 - 09:09)

di do prdele

Msp (Út, 23. 9. 2008 - 09:09)

Daniken je normální podnikatel. Myslím, že svým hypotézám nevěří ani on sám, ale umí to prodat. Pamatuju si když se to k nám jeho dílo dostalo, bylo mi 15, hltal jsem ho i s navijákem. Na druhou stranu je to hodně čtivé, za dlouhých zimních večerů, lepší než číst bulvár, kde která ta celebrita si nechala zrovna vycpat cecky.

Reklama

Přidat komentář