Reklama

Daniken:blázen nebo geniální člověk?

WOG (Po, 11. 2. 2008 - 12:02)

Stojí to za to.

z.karollina (Po, 11. 2. 2008 - 10:02)

Darvinova teorie je přece již překonána a vyvrácena.
Za totalismu se dalo sehnat něco z jeho díla, čela jsem Vzpomínky na budoucnost,která vyšla v roce 1969, (zrovna ten rok jsem se narodila), daly se sehnat i překlady, když člověk hodně chtěl.

lea (Po, 11. 2. 2008 - 08:02)

Viděla jsem nějaké zfilmované dokumenty i četla knihy. Je to jedna z teorií, stejně tak jako že pocházíme u opic.

Quaida (Po, 11. 2. 2008 - 08:02)

Neznám jeho dílo a teorie,u nás jeho knihy nevycházely,od mládí utrhávám čas na čtení po kouscích a tak mi zbývá jen na odborné a jazykové čtivo,stojí za to věnovat tomu čas?

Anna (Po, 11. 2. 2008 - 07:02)

Mně na té opici smrdí hlavně to,že tady zůstala!
Kdybychom se z ní vyvinuly,již tu není-alespon ne ve své podobě.Jako ještěři-dnes jsou to malí pišišvorové.Jsme jen velmi podobní-to si myslím.

Ale Darwinova teorie už je tak v tahu.
Vznik z jedné bunky je blbost jakbysmet-někdo by totiž té bunce musel "říct"co má dělat.Tímto"zjištěním"se prý stalo z několika vědců,zanícených ateistů,věřící lidé.

WOG (Po, 11. 2. 2008 - 06:02)

Konečně se tu rozjela diskuze.Mě smrdí známá teorie vzniku člověka už od té doby co jsem ji prvně slyšel.To že jsme z opic je nesmysl jsme ze společných předků opic a lidí ale tady jde píš o to že se náš druh tak neuvěřitelně rychle vyvinul samozřejmě že někdo bude tvrdit že je tahle myšlenka nesmyslná.Jak to že něterá zvířata jsou už po miliony let stejná a při tom lověk se z opice vyvinul za zlomek času!Před několika lety jsem četl v časopisu 21.století jeden článek kde vědci tvořili falešné mezivývojovité lebky člověka které byli normálně zařazeny!Velmi dlouho se a nich učilo,tak čemu věřit?Nevěřím v to že měl Daniken vždy pravdu věřím v to že některé jeho teorie jsou jednoduše reálné.

z.karollina (Po, 11. 2. 2008 - 00:02)

Orecha za prvé chápat a zkousat jsou různé pojmy, četla jsem některé jeho knihy ve 12 a některé v 16 a atd..., ne ve dvaceti, ale před dvaceti v příspěvku píšu, Pochopila jsem hned, co jsem od něj četla, jenže v mé době se o UFO pouze šeptalo a spoustu věcí se nesměla a tudíž nebyly informace, malinko mě děsilo, co jsem četla, takže zkousat, znamená vyrovnat se s možnou skutečností, že je vše jinak.
A co jsi přesně četla? Jak jsi pochopila co si četla?
P.S. To jsi takhle chapava porad? - To spíš platí na Tebe!

orecha (Po, 11. 2. 2008 - 00:02)

jeste, ze jsi se priznala-ja si rikala, ze jsi to napsala az moc zasvecene-kdyz v prvnim prispevku pises, ze jsi potreboala par mesicu na zkousani. To jsi takhle chapava porad? Ja to cetla v deseti, pochopila to hned a dodnes si to pamatuju, je to zajimava teorie. Ale stejne verim v Boha. Ti andele totiz taky museli byt stvoreni inteligentnim Vsemohoucim.

mona (Ne, 10. 2. 2008 - 23:02)

wow- super. Som zvedavá na tie "Spomienky na budúcnost"

z.karollina (Ne, 10. 2. 2008 - 23:02)

Däniken poukazuje na mnohé nesrovnalosti a záhady v naší minulosti, které vysvětluje jako stopy po dávných návštěvách mimozemšťanů na naší planetě. Mnozí si jistě vzpomenou, jaký pocit vzrušení v nich vyvolala jeho první knížka

z.karollina (Ne, 10. 2. 2008 - 23:02)

Ahoj mono, zkus tuhle stránku, našla jsem jí před chvílí, takže jsem ji ještě neprostudovala, no, uvidíš, Pa http://www.daniken.cz/

mona (Ne, 10. 2. 2008 - 23:02)

Ale hlave sa nič zlé nestane, ked bude v oblakoch...:-D

mona (Ne, 10. 2. 2008 - 23:02)

Možno to teraz vyznie mimo, ale kto je Daniken? A čo napísal? Píšete, že o vzniku ?udského druhu v súvislosti s "ufónmi". O UFO sa v poslednej krátkej dobe zaujímam (zatial v tom nemám vôbec jasno-viedli ma k tomu niečo ako sny, velmi živé). Rada by som si prečítala Danikenovu teóriu, alebo "sci-fi" alebo čo to vlastne je. Ako sa knižka volá? Kolko má častí? Dostať ju bežne?
Nepoh?dam vôbec ničím, kým sa stopercentne nepreukáže opak. Z.Karollina má pravdu- nohy patria na zem.

Anna (Ne, 10. 2. 2008 - 22:02)

Prý je prokázáno,že se ve spoustě věcích musel mýlit.

. (Ne, 10. 2. 2008 - 22:02)

Jste všichni padlý na hlavu Daniken byl jen pohádkář!

z.karollina (Ne, 10. 2. 2008 - 21:02)

D. jsem četla před 20 lety, kdy mi bylo náct, občas mě napadlo, že je geniální blázen, nicméně připouštím, že by mohl mít pravdu.
Na základní škole, když jsem chodila do 4 třídy jsem dostala ředitelskou důtku. Řekla jsem učitelce, že je nesmysl, abychom byli z opice, prostě mi na "darvinově" teorii cosi nesedělo, nedokázala jsem ale vysvětlit co.
Roky ubíhali a nějak se mi dostal do ruky daniken, když jsem četla jeho teorii o vzniku člověka, běhal mi mráz po zádech a věděla jsem, že to je přesně to, co mi chybělo, že to, co jsem si jen myslela, někdo napsal, aby si lidé mohli přečíst, jak by vznik člověka mohl být. Netvrdím, že má naprostou pravdu, jsou to jen teorie, ale mě prostě sedí, taky se mi stávalo, při čtení danikena, že zažívám dejavu, že to znám, ještě dřív, než jsem si informace o dané věci přečetla, v žádném případě jsem knihu nečetla podruhé, nicméně mi trvalo pár měsíců, než jsem teorie zkousala a dokázala o nich přemýšlet, zda je možné, co on píše, připouštím, že možné je všechno. Nikdy jsem nikomu nevyvracela jeho názor na danikena, když se neshodoval s mým názorem. Já mu věřím u něčeho pochybuji, protože nikdo vlastně neví jak se věci mají, jsou to jen teorie, třeba je dalším Julesem Vernerem, který vlastně předvídal budoucnost ve svých úžasných románech.
Každopádně je více než dobré, stát oběma nohama na zemi, což se mi občas i nedaří, ha ha ha.
Pokud si někdo neodpustí komentář nesouhlasný, bez vulgarit prosím. Mějte krásný večer.

WOG (Ne, 10. 2. 2008 - 21:02)

Co kdybys byl pane čárka od tý dobroty a přestal psát anonymní příspěvky!Jestli se cítíš tak inteligentní a nade mnou povýšený nebude pto tebe problém vystupovat alespoň s nějakou pořádnou přezdívkou.Jinak bych byl rád na tvůj názor k tématu.

Návštěvník (Ne, 10. 2. 2008 - 21:02)

To je nesmysl,to už by znal vyjmenovaná slova.

Návštěvník (Ne, 10. 2. 2008 - 20:02)

Já bych řekl že Wogovi bude tak 17-19.

WOG (Ne, 10. 2. 2008 - 20:02)

Mluvím o Danikenovi a né o sobě. :D

Reklama

Přidat komentář