Reklama

Panická porucha PP7

Zefir (Po, 16. 7. 2007 - 13:07)

Aha, já se divil, že šestka je tak dlouho bez příspěvku :-)

Užíváte někdo neurol? http://lucienne.bloguje.cz/560441-pseudohalucinace.php

jája (Po, 16. 7. 2007 - 11:07)

Jano, já když jdu do města a pak někde vystát frontu-děc, supermarkety téř, ale beru ten neurol, ten mi pomůže, nebo ho mám aspoň v kabele a vím, že pomoc je na blízku, když se zaberu do nákupu, tak OK, ale jak není nálada, raději tam nelezu. Mě vše začlo po mateřské, ale vracela jsem se do bývalé práce. Začlo to na nádraží - lidi, čekání na vlak-HUP a bylo to, jednou mě museli odvézt z nádr. k dr, pak po různých vyšetř. jsem skončila na psychiatrii. A tak to jede....přijde vždy nečekaně, ale chce to léčit, mě jak bylo loni OK, vynechávala jsem AD, asi chyba...
Tak se držme!!!!!!jája

jája (Po, 16. 7. 2007 - 11:07)

Ahoj Andulko, mám ten samý problém 3 roky beru citalec-1 ráno, rivotril-1 večer, 1/2 neurolu 1mg, ale dnes jsem vzala po přícho du do práce druhou půlku neurolu, bylo mi šíleně, loni jsem měla klid-paráda a letos už měsíc bojuji se šílenejma úzkostma-buš.srdce, pak mě to tak unavý, že jsem jak vyždímanej hadr. Cesty autem také nesnáším-šílenej strach-beru před cestou celej neurol-1mg a paráda.....sama neřídím-tyké strach=řidičák na prd....Zdravím všechny držte se!!!! Zkusil jste někdo homeopata???mě ségra doporučuje, asi zkusím, hlavně byh potřebovala něco na neurozu žalduku, kterou mám nepřetržitou. Ahojky Jája

Jana (Po, 16. 7. 2007 - 11:07)

Zdravim,jak to zensky zvladate kdyz mate neco zaridit ve meste,nebo jit nakoupit do samosky kdyz je vam z lidi uzko...ja jediny co zvladnu jit se projit se psama a to nekam kde nikoho nepotkam,samotne pomysleni na to,ze bych musela s nekym mluvit me privadi k silenstvi...a to mam od zari nastoupit do novy prace,zrovna je to prace kterou sem vzdycky moc chtela a ted mam strach,ze to nezvladnu..je to teprve 6 den co beru AD,ale furt si rikam co kdyz nezaberou...

xxx (Po, 16. 7. 2007 - 10:07)

ahoj holky, nestiham docist, jen rychlovka, jsem jen na vypujcenem netu:)
jak se vratim, postupne doctu a budu reagovat... jakjsem se zase v sootu vecer chvastala,ze lecba zabrala, tak jsem v nedeli rano, nez jsme odjeli, mela behem pul hodiny 4 silne ataky:( bohuzel nejen nabeh:( Manzel musel vse nachystat a ja pak jen sedla do auta...ale od te doby nic-tuk tuk, tak snad se ta pepina zapomnela doma:) aspon, ze nejsem nervozni, ze to zase prijde...nejak jsem se smirila, ci co....

Martina (Po, 16. 7. 2007 - 10:07)

Miss,
to je právě ono - oni totiž píší hormony pro menopauzu, ale užívat by je měla každá žena už od 30 let hl. v době menzes. Takže si kup právě ty přír. hormony - oni nejsou jen na menopauzu. Např. Sarapis, PMS, Menolistica, HRT atd. No, a jsi šikovná, že jsi to tak včera zvládla :)

Všechny zdraví Martina od chvilkového žehlení prádla :)

evakrk (Po, 16. 7. 2007 - 08:07)

Ahoj z hor všem.
Tak už frčí sedmička, no asi vás už přečíst nedoženu. Svatební fanfáry jsou za dveřma a tak si umíte představit jak mi asi je. Navíc to šílený vedro, jedině mě uklidňuje, že na víkend má být chladnějc. Být to teď, tak nevím. Ráno jsem vlezla na zahradu a jak když dostanu ránu. Za ty dva dny všechno vyhřátý, ani v noci se nedá spát. Asi se přestěhuju do přízemí, tady je líp. Abych to neměla tak jednoduchý, tak mi v pátek ještě doktorka rozvrtala zub a leze mi moudrák. Přez víkend se mládí loučilo se svobodou, ale jsou to fajn kluci, tak všechno proběhlo v klidu, i když se loučili až do kuropění.Do toho se v rodině nachomejtlo pár narozenin a svátky, na které se i v tom vedru muselo jet, ale zvládla jsem to. Tak si říkám, doufám, že to není nějaký klid před bouří. Dnes jsem nemohla ráno ani polknout, v krku žiletky, hlava jak střep, ale už to po pořádným hrnku kafe začíná polevovat. Koupila jsem si na svatbu kostýmek, tak se snad na víkend ochladí. Je letní, ale teď na sebe hodím tílko a sukni a jde se a představa jak se potím nervozitou a ještě vederem, brrrr.Čtvrtek, pátek už mám volno. Mám objednané zákusky, musím nadělat nějaké pohoštění, až se u nás ráno budou všichni sjíždět, aby bylo všechno hezký a nic nechybělo. Včera jsem do noci lezla po zahradě, trhala kopřivy, plela kytičky. Manžel mi posekal. Všichni mi tvrdí, že to bude každýmu jedno, jestli je někde nějaký plevel, ale já bych měla blbej pocit, že mám v takový den na zahradě binec.
Andulko, určitě ti holky napíší víc, ale já si myslím, že bereš léky teprve krátce a časem se všechno srovná. Jsi mladá a začala ses léčit brzy. I když před větší cestou, nebo nějakou velkou akcí, trochu té nervozity asi bude. Ale to mají i "zdraví".
Lidičky, nevím, kdy se sem zase dostanu, ještě musím připravit milion věcí, hlavně nasoukat chlapi do obleků, abych je zkontrolovala, jestli jsou v pořádku a to je horší než zahrada plná kopřiv, znáte co?
Ještě váhám, jestli udělat obložené mísy, nebou ohřát ráno párky, ale asi obojí. Sýrové a masové mísy, zákusky ke kafi a pro hladové párky. Tak to bude. Musím udělat nějaký seznam, ať na nic nezapomenu. Ještě taky DPH, uf. Hlavně, ať nás v tom vedru nezkolí nějaká angína, nebo pepka a všechno proběhne hladce. Zatím se s váma loučím, určitě ještě napíšu jak to všechno probíhá, ale číst vás už nestíhám. Ahoooooooooooooooj.

andulka (Po, 16. 7. 2007 - 07:07)

Ahoj tak když to tady tak čtu je mi z toho nějak divně.Je mi 27 let a měla jsem asi 6 let problémy s tchýní a dost jsem si to brala ,jsem dost citlivá ,celou dobu nic jen tak dvakrát do roka motání hlavy a takový divní strach.Teď je to rok co jsem porodila krásnou zdravou holčičku a začaly mi takolvé divné stavy.Motání hlavy úzkost ,úplně stažení v oblasti žaludku a nejvíc po ránu to jsem úplně celá taková stažená,někdy motání hlavy a ze začátku jsem měla i hrudník jako kdyby se mi stahoval,občas bušení srdce a co je pro mě nejhorší ,mám strach z daleké cesty autem.Za tři dny máme jet na Slovensko k příbuzným a už teď ,když na to pomyslím , je mi hrozně úzko .Už deset dní beru neurol 0,25 mg denně , někdy i 2 x denně a k tomu mi lékař předepůsal Zoloft 50 mg 1 x denně.Je to trochu lepší ,ale po ránu to sevření v oblasti břicha a trochu taková nervozita trvaá pořád ,zřejmě se hrozím té cesty.Myslíte ,že to nikdy přestane díky moc Andulka.

olga (Po, 16. 7. 2007 - 06:07)

Báro, taky mívám ataky a silné úzkosti bez příčiny, z ničeho nic. Holky, dneska hrozná noc, skoro jsem nespala, potila se a po třetí ráno vstala a zotvírala všechna okna toho našeho domu-skleníku, za chvíli to zase zavřu, zaleju a nebudu vylézat, včera to bylo hnusný a dneska bude ještě hůř. Musíme vydržet.
Závidím Petule tu Anglii....

Miss (Ne, 15. 7. 2007 - 22:07)

Martinka- kupila som si mumio aj ten jod, hned zajtra zacnem kuru :))) som zvedava ake to bude na mumiu pisu, že sa znasobi zivotaschopnost :))))) tie zenske prirodne hormony som nezohnala mali len nejake pripravky pre zeny v menopauze.

Baby ja sa musim pochvalit dnes 37 stupnov a ja som zvladla prejst na obed celý blšák kopec ludi, dusno, potom som sa bola opalovat a este som zvladla aj dvojhodinovu prechadzku s malým, ale samozrejme s flaskou vody pri sebe a to som sa bala od rana ako zvladnem taký horuci den ufff

Terka (Ne, 15. 7. 2007 - 21:07)

ahojky tam po parnym vykendu celkem zvladam porad se mne teda drzi ta uzkost s tim mam nejvetsi problemy..

zitra jedu do te nove prace tak mi drzte palce vim ze mi nic nehrozi ale znate to panika je svinstvo a ja si predstavuji jen to nejhorsi jak tam vejdu do dveri a udela se mi spatne nebo ze se budu klepat pri jednani se sefem mno hnus

ale zas sem si rekla ze dyz to nezkusim tak to nezjistim budu tam na internetu tak vam napisu drzte palce vim ze katastrofy mam jen ve sve hlave a celkem se i tesim snad to zvladnu tak ahojky a prezijte to vedro terka*

Dášenda (Ne, 15. 7. 2007 - 21:07)

Ahoj holky
jsem an skok doma z chaty , jela jsem dnes pro muže do nemocnice , pustili ho nečekaně třetí den po operaci domů.
Musím mu navařit a pak ještě na pár dní s Aničkou odjedem.
Manžovi to dělali artroskopií, neměl ani celk.narkozu , ale jen epidural , jak při porodu .o))a mohl se na svou operaci dívat na monituoru počítača, nemají volná lůžka a tak lehké případy hnedka pouštějí.
Teď se koleno musí posílit cvičením a ježděním na kole , asi tak za tři neděle už budem jezdit na výlety, konečně :o))

N a chaloupce bylo báječně , moc jsem si tam psychocky odpočinula , chodily jsme na ostružiny do lesa , Anička byla nadšená , je to pro ni i pto mě zase vítaná změna :o))

Ale jak jsem Vás tady teď četla holky , tak Vám ty horka nedělají moc dobře, no sad se brzy schladía bude líp.

Mějte se co nejlíp a dobrou noc

Bára (Ne, 15. 7. 2007 - 19:07)

Ahoj, teda dnes je tak hnusně, že ani nevycházím ven, když otevřu dveře a cítím, jak mě práskne po hlavě to vedro, přestože je to stinná strana za domem, tak zas zalezu. Doma se zataženými žaluziemi se to dá vydržet, už jsem vyžehlila všechno prádlo, upekla štrůdl, čtvrtku ho snědla, ale teď musím jít nakrmit venkovní kočky, tak mi nezbyde nic jiného, než tam jít. Pajko, nevím, proč mě to vždycky tak dlouho drží, tentokrát mě to chytlo u našich, když jsme tam přišli a přítli psi, tak jsem se k nim sehhnula k mazlení a najednou derealizace, sevřela se mi hruď a už jsem cítila, jak se začínám klepat. Ale říkala jsem si, že to překonám, tak jsme s manželem jeli ještě něco někam zařídit, celou dobu mi bylo slabo, špatně se mi dýchalo a žaludek se chvěl, samozřejmě úzkost, po návratu domů jsem zalezla do stínu, změřila si ten tlak, ale tomu fakt nepřikládám význam, já snad ani nevím, proč si ho měřím, vím, že člověk má vysoký tlak, když se bojí. Zase to byly takové vlny, kdy to bylo lepší, horší, ale aspoň už jsem nedávila na záchodě. Trvalo to asi hodinu a půl, pomalu se to zlepšovalo, pak jsem najednou dostala obrovskou chuť do práce, tak jsem se pustila do těch okurek, bavilo mě to a večer jsem zase cítila, že je mi divně, ale vzala jsem si prášek, usnula a spala dnes do půl 10. A po obědě jsem usnula a spala zase asi hodinu - to je divné, nikdy jsem nebývala spáč - asi to organismus potřeboval. Už dlouho měla pokoj a teď zase v největší pohodě - zajímavé je, že u mě nejdřív náhle nastoupí ty tělesné příznaky a pak teprv ta úzkost. Už mě napadlo, že možná, jak mi v tu chvíli nepracuje žaludek, tak se dlouho vstřebává ten neurol, a proto tak pozdě zabírá nebo co. Chápu, že když někdo nesnáší obchody a udělá se mu špatně ve frontě, ale proč, když jsem úplně v pohodě - je to sviňa zákeřná, hnusná. Zítra jedu k psychyiatričce, ale ona stejně poslechne, pokýve hlavou, řekne, že se to stává, napíše práška a je to - co taky může, že. Terapii jsem zkoušela sehnat, ale s kontaktů, které mi dali v krizovém centru jsem se dovolala jen na jeden a ten mi řekl, že až na podzim a další tam měli záznamník (zkoušela jsem to několikrát denně asi týden), pak jsem tam nechala na záznamníku kontakt a stejně se nikdo neozval. Tady poblíž nikdo není, tak budu muset do Brna, několikrát týdně je dost náročné, ale možná nic jiného nezbyde.Taky jedu ve středu do Vracova k té léčitelce a jsem objednaná do Lednice do lázní na lymfodrenáže a plavání a za 10 dní letím na tu Mallorku, mám před sebou samé příjemné vyhlídky, tak co mi má být co špatně sakra!Jdu ještě přečíst, co píšete, byla jsem teď tak soustředěná sama na sebe, že jsem se nemohla soustředit ale teď jdu na to. Zatím.

Hanka (Ne, 15. 7. 2007 - 18:07)

Holky jinak na astma tedy nic moc počasí,a na psychiku tedy také ne

Hanka (Ne, 15. 7. 2007 - 17:07)

Holky nevím ,možná bych dnes brala Anglii,ale ne na trvalo.Jinak snad to nějak zvládneme,tady je hnusně horký vzduch,fuj.

Pajka (Ne, 15. 7. 2007 - 17:07)

Peťulko, jsem tu jen na skok. Fotky nedorazily :( Poslala jsem Ti na Tvůj mail na Seznam mail, aby sis zkontrolovala, jestli máš dobře adresu. A nezoufej, hlavně žádná sebelítost nebo očekávání dalších pohrom. Bude dobře, už se Ti pobyt v deštivé Anglii krátí... Drž se !!!

olga (Ne, 15. 7. 2007 - 17:07)

Hani, jsem tu jen na skok, počítač už dneska není v mé moci, více napíšu zítra. Zatím vydrž to horko, zítra bude ještě hůř, tady je 36.

Martina (Ne, 15. 7. 2007 - 16:07)

Vy, kdo máte ATAKY,
zkuste SI POSÍLIT i fyzično, a to

KREVNÍ OBĚH - ten vyčerpává srdce, pak je vše ztažené a ataka je na světě.

JAK SE KREV. OBĚH POSILUJE ?
- LEDVINAMI
- JÁTRAMI
- TENKÝM STŘEVEM /12-terníkem/
- SLEZINOU
viz. přír. léky na tyto orgány z např. www.prozdravi.cz

Užíváním B-VITAMÍNŮ, E a A vidamínu také vhodné, atd.

Tím vším se pak tělo upevní a nervová soustava tolik "neblázní".

petule (Ne, 15. 7. 2007 - 15:07)

ahoj lidicky, nemam moc casu, takze jen strucne napisu, jak je mi spatne..opet prsi, jako ostatne kazdy den, vcera jsem mela po dlouhe dobe docela silnou ataku, ktera me docela zaskocila, tak doufam, ze se to nejak srovna, dneska jsem nadopovana praskama a je to lepsi..
pajko, poslala jsem ti na maila nejake fotecky z vcerejsiho vyletu, tak mrkni, bylo tam super..
mejte se vsichni krasne a zitra papa

Hanka (Ne, 15. 7. 2007 - 14:07)

Oli ten příběh znám,neni můj?O co to mají dnes lehčí ,vid?Takže jak řekl doktor mně zchronizovalo to.A ty myslíš ,že jen AD to vyřešila?Nebo i ty v sobě,ptám se kvůli radám pro sebe.Hanča

Reklama

Přidat komentář