Reklama

plané neštovice

Návštěvník (Po, 7. 4. 2008 - 13:04)

Jano, ano = bude.

Jana (Po, 7. 4. 2008 - 13:04)

Dcera má mírný průběch neštovic, má maličké a asi jich má dvacet (a to jich měla více, ale sami zmizeli když byly ještě pupínky) chtěla jsem se zeptat jak je to možné a bude mít celoživotní imunitu? Díky za odpověď

Zuzana (Čt, 3. 4. 2008 - 20:04)

Syn má 3. den neštovice, chtěla bych se zeptat jak dlouho trvá léčba a jak dlouho se nesmí koupat. Děkuji

Věra (Ne, 30. 3. 2008 - 15:03)

Je nutné, aby bylo nemocné dítě při planých neštovicích doma v teple a jak dlouho? Děkuji

Návštěvník (Ne, 30. 3. 2008 - 14:03)

Když se chvíli provětrá tak se nic nestane. Problém je spíše v tom, aby nebyl ve styku s jinými osobami. Nejen s dětmi, ale i dospělými. ¨Virus, který způsobuje plané neštovice může totiž u někoho s oslabenou imunitou způsobit pásový opar. Což je vysoce infekční onemocnění. Navíc velice bolestivé. Navíc i synova imunita má teď spoustu práce. Zvýšená námaha při běhání venku či sportu by mu nemusela udělat dobře.

Návštěvník (Ne, 30. 3. 2008 - 09:03)

syn ma nestovice 5den bez horeček pupinky zasychaji muže jit ven?

staisi (Pá, 29. 2. 2008 - 20:02)

Dobrý den,je mi 17 a je to druhý den co mám neštovice,snáším to docela špatně,mám horečky, chvílema zimnici, bolí mě celé tělo atd...ale to je asi normální...Chci se hlavně zeptat,jestli mi neštovice mohou nějak poškodit pohlavní orgány,něco jsem o tom slyšela.Je tedy dobré zajít na gynekologii a požádat svou lékařku o vyšetření?Předem děkuji za odpověd.

Edita (Út, 19. 2. 2008 - 15:02)

Nerada bych někomu způsobila problémy, proto se ptám možná hloupě, ale zajímá mě, jestli je možné přenést infekci neštovic formou dopisu. Nakažená osoba napíše dopis, nalízne obálku, známku...

anče (Út, 5. 2. 2008 - 19:02)

Eva:
Nejsem doktorka, ale určitě je lepší, když se neštovice prodělají v dětství. Dospělí mají mnohem horší průběh nemoci a "puberťáci" s neštovicemi můžou mít psychické problémy z toho, že jsou poďobaní atd.
Já jsem neštovice neprodělala a momentálně jsem ve fázi, kdy se nechávám očkovat. Není to sice nejlevnější záležitost, ale zřejmě se vyplatí. S mou nahnutou autoimunitou bych je dostala hned, jakmile je syn přinese domů, a kdo by se staral o mě, že? :)
Děti se ale také dají očkovat, takže i to je varianta.

Eva (Út, 5. 2. 2008 - 15:02)

Dobrý den paní doktorko,
chtěla bych se zeptat,zda by bylo lepší,aby se mé děti(3 a 5 1/2 roku) nakazily neštovicemi,když jsou malé nebo ne?Mám obavy z komplikací (viz.zápal plic a také zánětlivého postižení mozečku).Jaké je podle Vás procento,že průběh bude toho horšího typu?Nebo mám zbytečné obavy?Mockrát Vám děkuji,Eva

Kamila (Pá, 1. 2. 2008 - 17:02)

Dcera má od minulé soboty neštovice po celém těle a měla teploty první tři dny. Zajímalo by mě,kdy může do školy,aby nenakazila spolužáky? Neštovice mažu tekutým pudrem a už se nám vylupují a některé malé už dokonce zmizely.

ola (St, 30. 1. 2008 - 20:01)

Dcera prodělala v 10 letech neštovice.Na jednom oku se jí rozšířila zornice.Jsou to již tři roky a zornice je stále rozšířená.Doktorka tvrdí že se s tím nedá nic dělat.

salinas (Čt, 13. 12. 2007 - 19:12)

S neštovicema by se koupat neměla. Dcera je nedávno prodělala a lékařka nám to zakázala. Dceru jsem omývala a na wc používala vlhčený toaletní papír. Nicméně dcera měla od pasu dolů jen asi 6 neštovic tak jsem ji po týdnu kdy bylo vše na ústupu dole sprchovala. Jinak se neměla mýt asi 10 až 14 dní.

bobidka (Út, 11. 12. 2007 - 15:12)

muze se ma trileta dcera s nestovicemi koupat?

bobidka (Út, 11. 12. 2007 - 15:12)

muze se ma trileta dcera s nestovicemi koupat?

Pavla (Pá, 7. 12. 2007 - 11:12)

Dobrý den,
můj syn má od soboty - tj. dnes 7den neštovice- a každý den si pořád stěžuje, že je hrozně unavený... Kromě běžné léčby (tekutý pudr, homeopatika) dostal taky Augmentin pro přidruženou hnisanovu už asi 4-týdenní rýmu. Jinak teploty nemá. Proč je pořád tak unavený? Těma neštovicema? Díky

Jana (So, 1. 12. 2007 - 18:12)

Mé zkušenosti s neštovicemi u dětí: Koupit tekutý pudr a salicylový líh, pudr líhem zředit a neštovičky tamponem na vytírání uší natírat. Dítě musí být v teple, v klidovém režimu, hodně pít, lehká strava.Jedna malinká jizvička na pusince možná zůstane, ale to je zanedbatelné.pokud si vzpomínám, tak žádné koupání zpočátku nebylo.Možná se mýlím. Ale dejte do vyhledávače plané neštovice, jistě najdete spousty informací.Syn Lenky by možná mohl vyplachovat pusu teplým odvarem z dubové kůry.Adélko, nejsou vaše pupínky alergická reakce? Všech přeji rychlé uzdravení.Ještě jeden postřeh. Čím meší dítě, tím líp neštovice snáší.Nedávno je dostala dospělá dcera a hlavně zpočátku si dost užila a léčení trvalo dlouho.

Adélka (So, 1. 12. 2007 - 17:12)

Dobrý den před třemi dny jsem objevila pár pupínků dnes ráno jsem jich měla o mnoho více svědí ,jsou vystouplé a červené nemám žádný na obličeji!Je mi 20 a už jsem je v dětství prodělala.Co je neůčinější mám 7 měsíčního chlapečka a bojím se aby to odemne nedostal,neublíží mu to?Děkuji za odpověd!

Svobodová Lenka (So, 1. 12. 2007 - 15:12)

Dobrý den, můj 6-ti letý syn právě prodělává pátý den neštovic (v )terý jsme objevili první). Má je po celém těle včetně chodidel, genitálií, na ústech. Stěžuje si při polknutí na bolest v krku. Jak dlouho se mu budou ještě objevovat nové? Proti svědění a zároveň i sekundární infekci použáváme pouze koupel ve třetině vany s hypermanganem (na špičku nože - jemně růžová voda)- neutíráme, sušíme fénem. Mohu něco udělat proto, aby mu nezůstaly jizvy? Děkuji moc za odpověď. Lenka Svobodová

Lenka Marešová (Pá, 23. 11. 2007 - 14:11)

Mám 16 měs. chlapečka a naši příbuzní mají neštovice, moje mami říká, že bych ho měla nechat nakazit, jaký na to máte názor. Za jak dlouho se můžem setkat s příbuznými aniž by byl vystaven riziku neštovic. Podotýkám, že já sama jsem neštovice neprodělala. Děkuji

Reklama

Přidat komentář