Reklama

plané neštovice

Markéta Stolarz (Čt, 22. 3. 2007 - 13:03)

Dobrý den,chci se zeptat na očkování proti neštovicím?Má nějaké vedlejší učinky a co je lepší- prodělat nebo o očkovat?A která doba na očkování je vhodná.Mám 2,5 leté dítě.Děkuji za odpověď.

Dáška (Ne, 25. 2. 2007 - 17:02)

Paní doktorko,je mi 32let,mám neštovice,pokoušíme se s problémy o druhé dítě,jak dlouho by jsme kvůli neštovicím měli s otěhotněním počkat?diky

22.1.2007 Iva (Ne, 21. 1. 2007 - 20:01)

Je mi 37.let dostala jsem plané neštovice ,bez komplikací ,při doléčování jsem dostala dermatitidu projevující se žlutou odlupující se kůží v oblasti obličeje .Můžete mi poradit s léčbou.Děkuji.

Nejedlá (Ne, 21. 1. 2007 - 14:01)

Prosím o radu,můj 40letý manžel získal neštovice od dcery,má velké bolesti hlavy a vysoké teploty,dají se neštovice léčit antibiotiky?děkuji

Jana (So, 6. 1. 2007 - 15:01)

Je možné, že se plané neštovice mohou v dospělosti opakovat? Prodělala jsem je již v dětství a nyní dle lékaře mám znovu plané neštovice. je mi 40 let. děkuji

Jana (So, 6. 1. 2007 - 15:01)

Je možné, že se plané neštovice mohou v dospělosti opakovat? Prodělala jsem je již v dětství a nyní dle lékaře mám znovu plané neštovice. je mi 40 let. děkuji

Markéta (Pá, 5. 1. 2007 - 14:01)

Syn (5let) přišel do styku s neštovicemi ve školce. Byl v té době po dlouhé nemoci, po léčení antibiotiky, takže oslabený. Dnes je to již 19 dní a zatím se neosypal. Přijde mi málo pravděpodobné, že by se neštovicemi nenakazil, pokud nemá protilátky. Plané neštovice rozhodně neprodělal. Jediné, co mě napadá, zda nemohl protilátky získat ode mně. V těhotenství (ve 3.měsíci) jsem prodělala pásový opar způsobený pravděpodbně stykem s planými neštovicemi. Je možné takto získat imunitu vůči neštovicím? Stává se, že se dítě osype ještě později, než je běžná inkubační doba (do 21 dnů)?

Renata (St, 27. 12. 2006 - 08:12)

Dobrý den,chci se zeptat,jestli se může můj syn 4 roky už dostat do kontaktu s dětmi když má už desátý den neštovice od prvního výskytu a pupínky jsou suché.A jestli má 14 měsíční dcera ,která je ještě nemá může jít také do kontaktu s dětmi když inkubační doba je 20 dní a je v kontaktu se synem.

MARIA (Ne, 10. 12. 2006 - 13:12)

DOBRY DEN.ZAJIMALO BY ME KDYZ JSEM MELA NESTOVICE V DETSTVI A DOSTALA JSEM SE DO STYKU SE SVOU VNUCKOU KTERA TY NESTOVICE MA,MUZU TO OPET DOSTAT KDYZ MAM50LET?DEKUJI

MARIA (Ne, 10. 12. 2006 - 12:12)

DOBRY DEN.ZAJIMALO BY ME KDYZ JSEM MELA NESTOVICE V DETSTVI A DOSTALA JSEM SE DO STYKU SE SVOU VNUCKOU KTERA TY NESTOVICE MA,MUZU TO OPET DOSTAT KDYZ MAM50LET?DEKUJI

Gabriela (Út, 28. 11. 2006 - 18:11)

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat zda děti,které mají plané neštovice musí být ve velkém teplu nebo jim stačí teplo domova asi 21stupňů?Děkuji

Marcela (Ne, 22. 10. 2006 - 20:10)

Fakt nejásej,my už je mame potřetí.

Kristýna (Po, 21. 8. 2006 - 12:08)

Ahoj,je mi 16 a právě mi končí neštovice. Ještě mám na sobě dost stroupků, ale už žádné puchýřky. Musím ještě zůstávat v klidném domácím prostředí,nebo už můžu chodit ven a užívat si alespoň konce prázdnin? Děkuji.

Martina (Út, 27. 6. 2006 - 13:06)

Mám dotaz je možné aby můj syn trpěl velkémi bolestmi břicha při naštovicích.Je mu 12 roků máme první den neštovice a stále si stěžuje i na bolesti břicha Děkuji za odpověd

verča (St, 14. 6. 2006 - 22:06)

Ahoj,je mi 23 a pravě se dolečuji z neštovic.Během,par hodin jsem měla horečky přes 40,všude strašný kreče,nespala jsem.Druhý den se začlo dělat pár puchyřků, to jsem ještě nevěděla která bije!!!A druhý den jsem to měla všude,i v obličeji a ve vlasech,pak i na intimních místech,pak i v puse a v krku.Nemohla jsem jíst,pít ani spát.Bylo to peklo.Ted jsem doma třetí týden a ještě se to postupně vylupuje.Zustavaji hluboké díry po strupech.Pomáhá na to tekutý pudr se zinkem.Doktorka mi řekla,že děti to mají klidnější,ale pro dospělé je to dost nebezpečné.Ale kdo to prodělá,už to nechytne.Tak ahoj.

verča (St, 14. 6. 2006 - 22:06)

Ahoj,je mi 23 a pravě se dolečuji z neštovic.Během,par hodin jsem měla horečky přes 40,všude strašný kreče,nespala jsem.Druhý den se začlo dělat pár puchyřků, to jsem ještě nevěděla která bije!!!A druhý den jsem to měla všude,i v obličeji a ve vlasech,pak i na intimních místech,pak i v puse a v krku.Nemohla jsem jíst,pít ani spát.Bylo to peklo.Ted jsem doma třetí týden a ještě se to postupně vylupuje.Zustavaji hluboké díry po strupech.Pomáhá na to tekutý pudr se zinkem.Doktorka mi řekla,že děti to mají klidnější,ale pro dospělé je to dost nebezpečné.Ale kdo to prodělá,už to nechytne.Tak ahoj.

kuba (Ne, 4. 6. 2006 - 12:06)

prosim vas nevite nekdo jak se zbavit neštovic co nejrychleji??(tekutý pudr uz mam)plosim odepiste predem diky

helena (Pá, 5. 5. 2006 - 09:05)

Já je dostala ve 26. Průběh byl hrozný. Nespala jsem, nemohla jíst, skoro ani čurat. Neštovice jsem měla všude.Vysoké horečky 3 dny. Bacha přenáší se i vodou. Já se osprchovala a tím pádem jsem to měla fakt všude.Inkubační doba je 10 až 21 dní. Lékař mi řekl, že jsou případy , kdy jedinci dostanou neštovice i 2x. I spálu můžeš dostat i 5 x.Jinak existuje dnes očkování.pa

katka (Čt, 4. 5. 2006 - 17:05)

ahoj, v detstvi jsem je mela, ale vcera jsem se dostala do styku s silene puntikovanym capartem :) Jak velka je pravdepodobnost, je chytit znovu, nevite nekdo? diky.

Lipo (Út, 18. 4. 2006 - 23:04)

Dášo-myslím,že není vyhráno...Já mám očkování také objednané,ale mudr.mi říkal,že toto očkování nechrání před neštovicema,že ty klidně dostat může,ale zaručuje,že bude mít lehký průběh-tedy žádné čtyřicítky a tak...

Reklama

Přidat komentář